Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği
USD Alış: 5.9902 - USD Satış: 6.0142 - EUR Alış: 6.8219 - EUR Satış: 6.8493    21.08.2018

TÜRKİYE SÜT ÜRETİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİ BASIN AÇIKLAMASIAziz Milletimiz,

Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'da kalkıştığı hain darbe teşebbüsü, eşine destanlarda rastlanabilecek bir cesaretle meydanlara çıkarak, tanklara, kurşunlara vücudunu siper eden necip Türk Milleti'nin ferasetiyle bastırılmıştır. Halk birlik ve dayanışma içinde Cumhuriyete, demokrasiye, seçtiği Cumhurbaşkanına, seçimle iş başına gelen meşru Hükümete sahip çıkmış, dik duruşunu ortaya koymuş, vatansever güvenlik güçlerinin fedakârca çalışmasıyla, hainler derdest edilmiş, ülkemiz büyük bir felaketi bu sayede atlatmıştır. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde kardeşlik ve birlikteliğin önemi ortadadır. Gösterdiğimiz birlik ve dayanışmanın daha da güçlendirilerek sürdürülmesinin ülkemiz açısından önemi büyüktür.

Demokrasiye ve halkın oylarıyla seçilmiş Hükümetimize sahip çıkılması sorumluluğunun bilincindeyiz. Bu bağlamda atılacak her adımda Ülkemizin birliği ve dirliği için; Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği olarak üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazır bulunduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

200'den fazla vatan evladının şahadetine, binlerce insanımızın yaralanmasına yol açan, darbe teşebbüsünü, tüm üreticilerimiz adına en şiddetli biçimde lanetliyoruz.

Süt Üretici Birlikleri, üyesi 307 birlik ve temsil ettiği 500 bin süt üreticisi ile sokaklardaki Demokrasi Nöbeti'nde en başından beri yerine almakta, bu onurlu duruşa katılarak, milli iradeye sahip çıkmaktadır.

Şehit düşen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın biran önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Ülkemizin bu zorlu süreçten daha da güç kazanarak çıkması, DEMOKRASİ ve CUMHURİYETİMİZİN ilelebet devam etmesi noktasında elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu güçlü bir şekilde kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetimi