Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği
USD Alış: 5.9902 - USD Satış: 6.0142 - EUR Alış: 6.8219 - EUR Satış: 6.8493    21.08.2018

SÜT SORUNLARI KOMİSYON’DA DEĞERLENDİRİLDİ15 ŞUBAT 2016 Tarihin de Ankara’da Merkez Birliğimizin tertiplediği bir komisyon çalışması yapılmıştır. Türkiye Süt piyasasının içinde bulunduğu durum, sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü komisyona Adana Süt Birliği Başkanımız Mustafa Mercan Başkanlık yapmıştır.
Merkez Birliği Yönetim ve Denetim Kurulunun yanı sıra 40’a yakın birlik Başkan ve temsilcisinin katıldığı toplantıda; içinde bulunduğumuz süt piyasa durumu, satış baskısı, kalite baskısı, sözleşme baskısı, fiyat baskısı ve yem fiyatları gibi konular görüşülmüş, çözüm önerileri ile birlikte bir rapor çıkarılarak imza altına alınmıştır.
İmza altına alınan bu raporun takdimi ve görüşmeler yapmak üzere 16 şubat 2016 tarihi itibariyle bakanlığa iletilmek üzere komisyonca karar alınmıştır.
Merkez Birliği Yönetimi olarak komisyona katkı veren tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Üreticilerimizin sorunlarını çözmek için tüm bölgeleri kapsayan komisyon çalışmalarımızın devam edeceğini duyururuz.