USD Alış: 6.2627 - USD Satış: 6.2878 - EUR Alış: 7.3742 - EUR Satış: 7.4038    23.09.2018

BU YIL 7'NCİSİ DÜZENLENEN
FARM BOSS ESKİŞEHİR ULUSLARARASI TARIM FUARI
BİRBİRİNDEN SEÇKİN FİRMALARI BİR ARAYA GETİRDİ

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliğini temsilen Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertuğral, Genel Sekreter Ali Özgehan ve Eskişehir İline Bağlı Eskişehir Merkez Süt Üreticileri Birliği Başkanı Yüksel Gedik, İnönü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Alaattin Karataş, Alpu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Halil Sarıkaya, Sivrihisar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ayhan Çapar, Mahmudiye Çifteler Han Süt Üreticileri Birliği Başkanı Güner Özer, Beylikova Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özkan Alp ve tüm birlik personellerinin katılımı ile gerçekleştirilen fuarda bölgedeki tarımın dünya standartlarıyla entegre şekilde ilerlemesini sağlayan ve hemen her yıl yenisi düzenlenen tarım fuarları, değişen iklim ve toprak yapısı nedeniyle dünya üzerinde keşfedilen yeni uygulamaları firmalar sayesinde üreticiyle buluşturuyor.

Geçtiğimiz yıllarda yoğun katılımla gerçekleşen tarım fuarları, sundukları teknolojik, kimyasal gelişmelerle Eskişehir ve bölgesindeki arazilerde meyvelerini vermiş durumda.

Üretimin her geçen yıl arttığı bölgeden ülke olarak beklenti de çok fazla. Fuarı gerçekleştiren Expo Link Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, tarımın ilerlemesinde önemli rol oynayan fuarlarda öncülük yaptıklarından dolayı gurur duyduklarını dile getirdi.

Erdoğan, çok hızlı değişen bilim ve teknolojinin ticaret hayatında kıran kırana bir rekabet ortamı sağladığını ve fuarlar sayesinde de bu rekabet ortamının üreticiyle tanışma yeri haline geldiğini söyledi.

Ayrıca Erdoğan konuşmasında 2018'de Eskişehir'de yapılacak fuarlardan müjdeler de verdi. Erdoğan "Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından gerçekleştirilmekte olan Fuar ve Kongre Merkezi'nde daha büyük bir alanda fuar yapabilme heyecanını yaşayacağız. Yeni fuar alanının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.