USD Alış: 6.2627 - USD Satış: 6.2878 - EUR Alış: 7.3742 - EUR Satış: 7.4038    23.09.2018

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ İLE
TÜRKİYE SÜT ÜRETİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİ
ARASINDA SİGORTA ANTLAŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ülkemizin süt sektörü ve pazarının gelişmesinde önemli görevler üstlenen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği‘nin iştiraki SÜTBİR Sigorta Ltd. Şti. ile Tarım Kredi Kooperatiflerince % 100 yerli sermaye ile kurulan ve sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren Bereket Sigorta A.Ş. acentelik sözleşmesi imzaladı.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ve Bereket Sigorta yetkilileri, “acentelik sözleşmesi’ni imzalamak üzere 17 Ağustos 2017 tarihinde saat 14:20’de Ankara’da yer alan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Hizmet Binasında bir araya geldi.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen imza töreninde, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü ve Bereket Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KARAYAMA, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdür Vekili Balkan AKBAŞ ve Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik KESKİN, Genel Sekreter Ali ÖZGEHAN hazır bulundular.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik KESKİN ile Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdür Vekili Balkan Akbaş’ın imzaladığı protokole göre, Türkiye genelinde 745 ilçede 307 alt birliği bulunan ve bu birliklere bağlı olarak faaliyet gösteren toplam 250.000 üreticinin kayıtlı bulunduğu Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin üyelerine tarım sigortası başta olmak üzere işyeri, kasko, trafik gibi sigorta ürünlerinin satışı gerçekleştirilecek.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Bereket Sigorta ile yapılan iş birliği hakkında şunları kaydetti: Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği olarak Ülkemizde çiftçilerimizin can damarı haline gelen ve faaliyet alanları sadece çiftçilerimizin refahı, verimliliğini arttırmak olan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Şirketlerinden Bereket Sigorta ile Acentelik sözleşmesi imzalamanın gururu içerisindeyiz. Her iki örgütün vizyon ve misyonunun aynı amaca yönelik olması münasebetiyle de omuz omuza verip üreticilerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sayın Genel Müdürümüz Ayhan KARAYAMA’nında böylesine hayırlı ve yenilikçi bir işe ön ayak oldukları için hepinizin huzurunda kendisine Merkez Birliğimiz ve üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.