USD Alış: 6.2627 - USD Satış: 6.2878 - EUR Alış: 7.3742 - EUR Satış: 7.4038    23.09.2018
15 Temmuz 2016


15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini hedef alan demokrasi hayatımızla kesinlikle bağdaşmayan hain bir kalkışma olarak siyasi tarihimizdeki yerini almıştır.


Ülkemizi bir bilinmeze doğru sürüklemeyi amaçlayan bu girişim karşısında, aziz milletimiz demokrasiye ve özgürlüğe bağlılığını bir kez daha göstermiş, köklü bir devlet geleneğine sahip olan Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerleri bir kez daha galip gelmiştir.

Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere devlet görevlilerimize, kahraman güvenlik güçlerimize, cesaretle ülkesine ve demokrasiye sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza, yayınlarıyla darbe girişimcilerinin baskılarına boyun eğmeyen özgür Türk medyasına teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Asker, polis, sivil, yaşlı, genç, kadın, erkek demeden vatan uğruna çekinmeden canını ortaya koyan vatandaşlarımızdan şehit olanlara Allah’tan rahmet yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı diliyoruz. Vatanımızı korumak adına her biri kahramanca Şehit düşenlerin isimleri yüz yıllar geçse de ülke tarihimize altın harflerle yazılacaktır.


Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, üye birlikleri ve üreticilerimiz olarak ülkemizin değerlerine ve milletimizin geleceğine duyduğumuz bağlılıkla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu tarz demokrasimize sekte vuracak hareketlerin karşısında duracağımızı, demokrasi, insan hakları ve özgürlüğe verdiğimiz değerle aziz milletimizin hizmetinde olmayı sürdüreceğimizi saygıyla kamuoyunun bilgisine arz ederiz.


Saygılarımla
Tevfik KESKİN
TSUMB Genel Başkanı